Ahogy minden más, kültéri fafelületeink is karbantartást igényelnek, éppen ezért a zord idő beállta előtt érdemes őket kezelni az időjárás viszontagságai és a folyamatosan jelen lévő UV-sugárzás végett.
Mire jó a krétafesték?
Főleg a kézműves kreatív beállítottságúaknál örvend nagy tiszteletnek sokoldalúságának köszönhetően. Egy egyszerű kép festésétől a régi fa bútorok és textilanyagok felújításáig bármit elvégezhetünk vele.
Nagyon jól tapad alapozó használata nélkül is bizonyos felületekhez, gyönyörűen kenhető és gyorsan szárad. Kell ennél több? Ha mégsem lenne elég, a krétafesték fénypontja, hogy még csiszolást sem igényel, így pedig olyan vintage stílusú bútorokat varázsolhatunk a megunt darabokból, hogy rá sem fogunk ismerni. Ráadásul az igazán profi kreatív művészek akár több színt is kombinálhatnak, a frissen száradt festést visszacsiszolhatják, waxolhatják, hogy még jobban érvényesüljön a vintage hatás. Határ a csillagos ég és az Ön fantáziája!
Textilre?
Valószínűleg az első gondolat, ami felmerül: De attól megkeményedik! Nos, a jó hír az, ha megfelelően bedolgozzuk a szövet szálaiba a felhígított krétafestéket és nem csak a felületére hordjuk fel, akkor textil rostjaihoz fog tapadni, így bár kissé veszít rugalmasságából és puhaságából, de nem lesz számottevően zavaró. Semmiképpen ne úgy képzeljük el, mint amikor ráfröccsen a mészfesték az ing ujjára!
A vintage stílusban felújított régi bútorainkhoz tökéletesen fog illene a krétafestékkel átdolgozott kárpit, legyen szó székről vagy kanapéról.
Mennyit tudok egy dobozból festeni?
A webáruházunkban kapható PentArt márka termékei esetében 1 literből nagyjából 7,4 négyzetmétert festhetünk le a gyártó leírása alapján, ám ezt érdemes fenntartásokkal kezelni. De mennyi az a 7,4 négyzetméter?
Kreatív hobbi festés esetén ritkán tudjuk négyzetméterben megadni a festendő területet, főleg, ha székről vagy más hasonló, legkevésbé sem egybefüggő felületről van szó.
Nézzük hogyan néz ki a gyakorlatban a nálunk 4 kiszerelésben kapható krétafesték:
- 100 ml: 1 kisebb sámli, 3-5 képkeret
- 230 ml: 1 hokedli, 1 szék, 1 éjjeliszekrény
- 500 ml: 1-2 szekrényajtó, 1 kisebb komód
- 1000 ml: 1 étkezőasztal, 1 nagyobb szekrény, 1 beltéri ajtó
Ezek az értékek általános mennyiséget szimbolizálnak a megfelelő méret kiválasztása érdekében. Bármit is festünk, érdemes kicsit rászámolni mindig, ugyanis sokkal jobb, ha marad még egy kis festék tartalékba, mint amikor pont néhány ecsetvonásnyi hiányzik.
A festék anyagszükségletét nagyban befolyásolja az anyag, a felület minősége, a felhordandó rétegek száma, de még az ecset minősége és a festési stílus vagy technika is. Az ecsetek létjogosultságáról okosfüzeteimből tájékozódhat.
Ha úgy érzi kérdésre, tanácsra van szüksége, nyugodtan írjon nekem az uzlet@festekcenter.hu email címen vagy Facebook Messengeren IDE kattintva.
Itt még nincs vége! A száraz szakmai anyag írása mellett olykor garázdálkodom a termékek árainál is és akciózok közülük néhányat. Erről aztán értesítőt küldök e-mail formájában.
Kíváncsi, hogy mit lehet még kihozni a krétafestékekből? Részletesebben olvasna a festéssel kapcsolatos témáinkról? Nem szeretne lemaradni a Piktor Pali féle őrült jó kedvezményekről, iratkozzon fel hírlevelünkre és biztosan elsők között értesülhet mindenről!
Feliratkozom
Kövessen minket Facebookon, ott is rendszeresen közzé teszem a legfontosabb híreket és akciókat!